Verze 10.1

S radostí vám představujeme novou verzi aplikací IDEA StatiCa 10.1. Tato verze přináší mnoho vylepšení a nových funkcí pro zefektivnění a zrychlení práce v programech IDEA StatiCa.

Verze 10

Je to již poměrně dlouho kdy byla vydána první aplikace IDEA StatiCa Connection. Bylo to v roce 2014 kdy jsme vydali aplikaci pro návrh a posudek ocelových styčníků. Hlavní myšlenkou byla unikátní metoda CBFEM – Metoda komponent založená na komponentní metodě, IDEA StatiCa Connection se díky této metodě stala nejpoužívanějším řešením pro oboru návrhu a posouzení styčníků a etablovala se také jako součást BIM řešení ocelových konstrukcí. Nyní těžíme ze zájmu vice jak 2000 zákazníků po celém světě a nadále rozšiřujeme možnosti návrhu a zvyšujeme efektivitu práce s aplikací také díky lepší integraci IDEA StatiCa do softwaru třetích stran.

Verze 9.1

Jsme velice rádi že vám můžeme představit vylepšení IDEA StatiCa verze 9.1. Z velkého množství vašich podnětů k vylepšení a připomínek jsme vybrali ty nejlepší. Implementovali jsme parametrické šablony, které se nyní mohou adaptovat na různé velikosti průřezů. Nové automatické kontroly modelu pro zlepšení návrhového procesu byly také implementovány. Code-check manager je nová aplikace, která slouží ke správě exportovaných styčníků z FEM/CAD aplikací, čímž došlo také ke sjednocení pracovních postupů pro jednotlivé aplikace.

Verze 9.0

Po roce tvrdé práce máme tu čest Vám představit další evoluční krok v IDEA StatiCa Connection 9. Vytvořili jsme nové Grafické uživatelské rozhraní (GUI), které disponuje mnoha novými vlastnostmi, které vám pomohou zrychlit a zefektivnit návrh a posouzení ocelových styčníků. Spolu s GUI jsme se věnovali sekci BIM, kde jsme pro Vás vyvinuli nástroj pro správu exportovaných styčníků z CAD a FEA aplikací. Navíc jsme přidali ještě spoustu menších vylepšení jako například přímý export protokolu, nový model pro kotvení, úpravu výrobní operace zárodek a mnoho dalšího.

Verze 8.2

V roce 2014 jsme představili nový způsob, jak navrhnout a posoudit všechna ocelová spojení podle norem. Od té doby více než 1000 společností po celém světě výrazně zlepšilo svůj workflow pomocí IDEA StatiCa Connection. V rámci nedávného dosažení tohoto milníku je toto nové vydání IDEA StatiCa 8.2 speciální, jelikož 95% nových věcí v něm jsou požadavky našich zákazníků po celém světě.

Verze 8.1

Verze 8.1 je další kapitolou v návrhu ocelových styčníku. Přináší mnoho nových funkcí a vylepšení. Většina z nich byla navržena našimi zákazníky, prodejci a partnery.

Verze 8.0

Další možnosti analýzy styčníku IDEA Přípoje poskytuje analýzu napětí a deformace celého styčníku a tuhost připojeného prvku. Nyní jsme přidali Posudek únosnosti a Návrhová únosnost styčníku První je zapotřebí pro konstrukce v seizmických oblastech, druhá pomáhá pochopit bezpečnost a kapacitu návrhu celého spoje.

Verze 7.1

Verze 7.1 opět přináší další inovace. Zaměřili jsme se na zjednodušení programu z pohledu uživatele a pokročilejších metod při modelování a kontrole spojů - svarů a šroubů.

Verze 7.0

Verze 7 poskytuje novou funkci, která analyzuje tuhost a únosnost přípoje libovolného prvku ve styčníku. Graf se zobrazí v prostředí programu a přidává se do reportu. Grafy se vytvářejí pro ohybovou a axiální tuhost. IDEA StatiCa Connection pracuje s příslušnou vnitřní silou (ohybový moment, osová síla), ale lze řešit I vliv ostatních složek.